Wiadomości
Nasze szkoły

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dnia 10 grudnia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wyjechali do zaprzyjaźnionego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skoroszowicach na „Międzyszkolne warsztaty połączone z konkursem układania kompozycji roślinnych z zastosowaniem materiałów ekologicznych”.
Uczniowie zostali zapoznani z materiałami i wiadomościami z zakresu umiejętności układania kompozycji świątecznych. Po tym krótkim wstępie nasza szkolna drużyna przystąpiła do pracy. Uczniowie po krótkiej naradzie postanowili wykonać stroik świąteczny w kształcie choinki. Pod czujnym okiem opiekunów z minuty na minutę z zielonych gałązek powstało piękne drzewko. Teraz pozostało tylko przyozdobić śliczną choineczkę. Z wielu dostępnych ozdób nasi szkolni floryści postawili na minimalizm i ozdoby w kolorze złota. W tej tonacji kolorystycznej zostało przystrojone drzewko naszej drużyny.
Po wykonaniu kompozycji świątecznych uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w trakcie, którego mogli lepiej się poznać i powymieniać uwagi na temat swoich prac. Po krótkim odpoczynku wszyscy wrócili na salę, na której odbywały się warsztaty i wtedy każda z drużyn zaprezentowała swoją pracę przed innymi uczestnikami i widownią.
Wszystkie powstałe prace w trakcie warsztatów były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Najważniejszą jednak rzeczą było to, że uczniowie mogli nauczyć tworzenia się pięknych okolicznościowych stroików z materiałów, które można nazbierać w trakcie jesiennego spaceru po parku czy lesie. W nagrodę wszystkie drużyny mogły zabrać ze sobą wykonane prace .
Po powrocie piękna choinka wykonana przez naszych uczniów została postawiona na honorowym miejscu i ubarwiła już, i tak piękną dekorację świąteczną naszej szkoły.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player