Dzień Ziemi
26.04.2019

W piątek 26 kwietnia w Niepublicznych Szkołach w Ludwikowicach Kłodzkich obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznej kampanii była „Ochrona zagrożonych gatunków”.

 

Pani Dyrektor Ewa Postół rozpoczęła uroczystość zapraszając społeczność szkolną oraz zaproszonych gości do obejrzenia inscenizacji ekologicznej w wykonaniu uczniów, pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki” oraz na warsztaty ekologiczne.


Prowadzący warsztaty pani Emilia i pan Marcin, absolwenci wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, w przystępny i ciekawy sposób zaprezentowali różne gatunki owadów oraz żywą hodowlę trzmieli wzbudzającą ogromne zainteresowanie uczestników.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie udekorować doniczki, w których następnie posadzili bratki.

 

Na zakończenie głos zabrał pan Kamil przedstawiciel Nadleśnictwa w Jugowie, który w kontekście lasu odniósł się do hasła obchodów Dni Ziemi oraz obdarował aktorów i młodsze dzieci maskotkami.

Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze w pięknie udekorowanej Sali Widowiskowej, a wśród dekoracji uczniowie mogli podziwiać swoje prace wykonane na szkolny Konkurs Ekologiczny.