Dzień Wiosny
20.03.2019

Dnia 20.03.2019 w Niepublicznych Szkołach Specjalnych przywitaliśmy wiosnę. Uczniowie razem z nauczycielami wzięli udział w wiosennych warsztatach, które rozpoczęły się oglądaniem krótkich filmików o zwiastunach wiosny. Po projekcji filmików uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematem i rozwiązywali zagadki o wiośnie.

Następnie uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych: rzuty do celu papierowymi kulkami, wiosenne porządki, zbieranie kwiatków, wyścigi pracowitych mrówek, wyścigi żabek, kaczy chód, slalom z parasolem „omiń kałużę”. Konkurencje sportowe przebiegały w radosnej i miłej atmosferze. Nagrodą za udział w konkurencjach były słodkie upominki.

Następnym etapem warsztatów było wykonywanie tematycznych prac plastycznych. Każda klasa z wychowawcą wykonała według własnego pomysłu plakat pt. „Wiosna”. Uwieńczeniem zaangażowania dzieci była wystawa wykonanych prac plastycznych.

Nie zabrakło czasu na zrobienie zdjęć z własnoręcznie wykonaną Marzanną, z którą uczniowie i nauczyciele wyszli na spacer po najbliższej okolicy.

Tak pożegnaliśmy zimę.