W przededniu Wigilii
23.12.2018
W tym przedostatnim dniu adwentu, już na progu Świąt Bożego Narodzenia, w ramach współpracy szkoły z środowiskiem lokalnym oraz z tutejszą parafią i ks. proboszczem Janem Patykowskim, gościliśmy w progach naszej szkoły i sali widowiskowej mieszkańców z Ludwikowic i okolic. W to piękne popołudnie nasi aktorzy wraz z nauczycielami wystawili jasełka, przybliżające wszystkim obecnym wydarzenie sprzed ponad 2000 lat, a jednak tak bardzo bliskie naszym sercom – narodziny Jezusa w noc betlejemską. Chociaż trochę się obawialiśmy, że nie będzie zbyt wielu chętnych w tym tak zabieganym czasie, frekwencja nas wszystkich zaskoczyła, gdyż gości było bardzo wielu! Wśród nich można było zauważyć dzieci z rodzicami oraz wiele osób starszych. Przybył także pan sołtys Janusz Ferenc, pani Agnieszka Brzezińska z Galerii Sztuki Niezależnej oraz wiele innych osób zaprzyjaźnionych z naszą placówką.

Przed rozpoczęciem przedstawienia uczciliśmy chwilą ciszy poległych w czeskiej kopalni polskich górników.

 

Nasi młodzi aktorzy odegrali swe role brawurowo i bez tremy!

 

Na zakończenie ks. proboszcz Jan Patykowski podziękował nauczycielom i aktorom za piękne przedstawienie i poczęstował wszystkich występujących na scenie słodkościami.

 

Żegnaliśmy się składając sobie życzenia świąteczne, mając nadzieję, że oto właśnie rozpoczęto nową tradycję wystawiania jasełek dla szerszej publiczności z okolicy.