Dzień Chłopca
1.10.2018

Gdy wrzesień dobiega końca, jak co roku swoje święto obchodzi męska cześć naszego szkolnego grona. Z tej to też okazji 01.10.2018 zorganizowano spotkanie na początku, którego ciepłymi słowami oraz życzeniami dla Panów przywitała wszystkich Pani Dyrektor Ewa Postół.

 

Z tej okazji Panowie usłyszeli dodatkowo życzenia od organizatorów:

„Niechaj Wam radośnie płyną szkolne dni.
Niech się Wam spełniają przygodowe sny.
Uczcie się jak mówią w „dechę”,
by z Was każdy miał pociechę!”

Po krótkim wstępie i kilku tańcach Panowie mogli wykazać się swoim sprytem, odwagą i łinteligencją uczestnicząc w wielu ciekawych konkursach, które przygotowali dla nich organizatorzy. Panowie rywalizowali ze sobą na wielu płaszczyznach. Oto kilka z nich:

 

  • próba odwagi – chłopcy zapraszali dziewczynki do tańca na gazecie. Wierzcie nam, to naprawdę ciężka próba.
  • próba cierpliwości: następna konkurencja to umiejętność poprawnego przyszycia guzika i zawiązanie krawata. Panowie całkiem dobrze sobie poradzili.
  • próba mądrości: chłopcy odpowiadali po kolei na zadane pytania, na które świetnie znali odpowiedzi. Gratulacje Panowie !!!
  • super łasuch: kto pierwszy zje zawieszonego na nitce pączka wygrywa konkurencję. Chyba każdy mężczyzna to „łasuch”. Dobrze im poszło.
  • Zabawa „Golimy brody” też okazała się strzałem w dziesiątkę. Wybieraliśmy po jednym chłopcu i koleżance. Dziewczynki miały za zadanie ogolić brodę koledze używając drewnianych patyczków. Świetna zabawa !!!

 

Dla umilenia tak ciężkich prób i wysiłków naszych Panów oraz dla wszystkich uczestników zabawy był słodki poczęstunek oraz przepyszne owoce. Spotkanie z okazji Dnia Chłopca uważamy za udane!!!!!