Walentynki
14.02.2019

Walentynki coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

 

Wśród nszych uczniów święto to cieszy się rownież wielkim zainteresowaniem, dlatego 14 lutego 2019r. w Niepublicznych Szkołach Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich obchodziliśmy „DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO“.

 

Pani Dyrektor Ewa Postół przywitała wszystkich bardzo serdecznie. Wręczyła słodki poczęstunek i życzyła miłej zabawy.

W Walentynowy nastrój wprowadziła zebranych pięknie przystrojona sala. W tym dniu każdy chciał usłyszeć miłe słówko i otrzymać walentynkę od koleżanki lub kolegi. Przygotowana kilka dni wcześniej „Poczta Walentynkowa“ pozwoliła dzieciom na przekazanie życzeń osobom, które darzą sympatią. W tym roku również gupy rewalidacyjno-wychowawcze wzięły udział w pzygotowywaniu walentynek. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Pani Dyrektor, nauczycieli i opiekunów.

Dużą atrakcją okazały się wyjątkowo starannie zaplanowane liczne zabawy i konkursy z nagrodami, które cieszyły się dużą popularnością wśród naszych dzieci i młodzieży. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Zabawa przebiegła w miłej i radosnej atmosferze o którą zadbali organizatorzy.