XV Spartakiada Integracyjna
25.03.2019

Dnia 25 marca odbyła się jubileuszowa Spartakiada Integracyjna, którą już 15 lat temu zapoczątkował Grzegorz Czajka. W zawodach wzięło udział sześćdziesięciu młodych sportowców z: Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich, Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Polanicy-Zdroju, Zespołu Szkół w Ścinawce Dolnej, Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie i Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich.

W obecności zaproszonych gości, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do możliwości kontynuowania naszych spartakiad, młodzież rozpoczęła udział w 13 konkurencjach sportowych:

 

 1. Wyścig z gazetami. Sztafeta z rozpostartą na klatce piersiowej gazetą.
 2. Gazetowe kule. Sztafeta w wyznaczone miejsce, zgniatanie gazety w kulę i powrót.
 3. Rzuty kulami z gazet do celu.
 4. Bieg z poduszką trzymaną między kolanami.
 5. Slalom z woreczkiem na głowie i turlaniem piłki lekarskiej.
 6. Wyścig z jajem na łyżce.
 7. Bieg slalomem, przejście pod płotkiem, powrót.
 8. Podawanie piłki między nogami w ustawieniu w rzędach.
 9. Podawanie piłki w rzędach nad głową.
 10. Sztafetowy bieg w spódnicach.
 11. Drużynowy skok w dal.
 12. Sadzenie i zbieranie pluszaków.
 13. Chusta i tygrys – czyli, kto więcej razy podbije tygrysa.

Młodym sportowcom towarzyszyła grupa kibiców z Niepublicznych Szkół w Ludwikowicach Kłodzkich, która swoim dopingiem zagrzewała wszystkich uczestników do pełnego zaangażowania. Tradycyjnie najistotniejsza była dobra zabawa, pokonywanie własnych słabości, pomoc drugiej, często słabszej osobie oraz aktywność fizyczna.

Po ukończonych zmaganiach sportowych nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów za udział w spartakiadzie oraz medali i prezentów okolicznościowych. Miłą niespodzianką dla wszystkich był jubileuszowy tort ufundowany przez Panią Wójt Gminy Nowa Ruda oraz Radę Rodziców z Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie.