III Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych
12.05.2016

12 maja 2016 roku uczniowie naszych szkół uczestniczyli w III Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa św. Jana Pawła II – „Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia”.

 

Po oficjalnym powitaniu gości przez siostrę Bożenę Oporską, spotkanie rozpoczęło się pantomimą pt. „W promieniach miłosierdzia” wykonaną przez uczniów szkoły specjalnej w  Ścinawce Dolnej oraz wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej. Następnie wystąpił zespół muzyki sakralnej „Lumen” z Poznania. Pieśni, przeplatane tekstami św. Faustyny, były dla uczestników okazją do modlitwy i wspólnej zabawy.

 

Najważniejszym punktem pielgrzymki była msza święta sprawowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Adama Bałabucha. W procesji na rozpoczęcie liturgii świętej przedstawiciele przybyłych placówek wnieśli przygotowane przez siebie flagi miłosierdzia. W mszy świętej wzięły czynny udział osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie z różnych placówek.

 

Po liturgii wszyscy udali się na plac przy bazylice, by tam spożyć ciepłą zupę. Ostatnim punktem spotkania była nauka tańca miłosierdzia do piosenki „Błogosławieni miłosierni”. Pielgrzymka była dla naszych uczniów i nauczycieli dniem pełnym radości i bogatym w przeżycia duchowe.