Rekolekcje Wielkopostne
29.02-2.03.2016

Po raz kolejny w naszym życiu rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu - czas refleksji nad sobą, swoim postępowaniem i powrotów do Boga. Przez modlitwę oraz zmianę swojego postępowania każdy z nas pragnie jak najlepiej przygotować swoje serca na najważniejsze w kościele święta – Zmartwychwstanie Chrystusa. Dlatego w dniach od 29 lutego do 02 marca 2016 roku Uczniowie i Grono Pedagogiczne naszych szkół przeżywali Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Na czas rekolekcji zaprosiliśmy już po raz ósmy Ks. Mariana Klucznego z Opola, który przewodniczył naszym ćwiczeniom.

 

Myślą przewodnią rekolekcji było: „Miłosierni jak Ojciec” - Bóg jest dla mnie miłosierny, więc i ja chcę być miłosiernym…

 

W kolejne dni naszych ćwiczeń rozważania wypełnione były następującymi treściami:

 

Dzień I:
  1. Bóg zawsze przebacza mi wszystkie moje grzechy.
  2. Chcę przebaczać tym, którzy mnie skrzywdzili, sprawili mi ból.
Dzień II:
  1. Bóg pomaga mi zawsze gdy jestem chory, smutny, słaby, bezradny, zagubiony.
  2. Chcę pocieszać smutnych, pomagać słabszym, szanować innych, być wdzięcznym.
Dzień III:
  1. Bóg otwiera mi niebo, gdy muszę odejść z tego świata.
  2. Chcę modlić się za żyjących i zmarłych, o których powinienem pamiętać.

Centrum każdego dnia była Eucharystia celebrowana o godzinie 10.00. W ciągu dnia jeszcze dwukrotnie spotykaliśmy się w kaplicy na Koronce do Miłosierdzia Bożego połączonej z konferencją oraz na wieczornych Nabożeństwach, podczas których Adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, rozważaliśmy tajemnice Różańca św. oraz szliśmy z Jezusem Drogą Krzyżową. Pozostałą część dnia wypełniały refleksje rekolekcyjne, zajęcia plastyczne oraz spotkania w grupach.

 

Był to dla nas wszystkich naprawdę szczególny czas przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.