XVII Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
3.10.2015

3 października 2015 r. w Centrum Turystyczno Sportowym Nowej Rudzie-Słupcu odbyła się XVII Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. W sportowych konkurencjach brali udział uczniowie z Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich wraz z opiekunami: Grzegorzem Czajką, Anną Piegzą, Iwoną Świstowską, Pauliną Marcinkowską i Gabrielą Prokop. Po zapaleniu znicza olimpijskiego i złożeniu sportowej przysięgi, przystąpiliśmy do sportowych zmagań.

 

O właściwy przebieg spartakiady troszczyli się trenerzy i wolontariusze przyporządkowani poszczególnym drużynom. Dało się wyczuć miłą atmosferę życzliwości i wzajemnej pomocy. Spotkaliśmy znajomych kolegów i nawiązaliśmy nowe znajomości, a z integracją jesteśmy „za pan brat”.

 

W tej Spartakiadzie nie było przegranych, gdyż sama chęć podjęcia współzawodnictwa oznaczała sukces każdego niepełnosprawnego ucznia. W oczekiwaniu na dekorację medalową poddaliśmy się tanecznym rytmom muzyki. Cała hala sportowa zamieniła się w dyskotekę, a na parkiecie bawili się wszyscy uczestnicy imprezy. Spartakiada jak każdego roku była pełna radości i sportowej rywalizacji. Wróciliśmy nieco zmęczeni, ale za to pełni pozytywnych wrażeń.