Rozkwitaj Dobrem na Wiosnę
23.04.2016

 

 

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”
Henryk Sienkiewicz

 

„Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca…” - słowami piosenki Eleni w wykonaniu lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska rozpoczął się koncert charytatywny pn. „Rozkwitaj Dobrem na Wiosnę”.

 

Koncert wprowadził nas w wiosenny nastrój i był kolejnym spotkaniem z niesieniem pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom. W pomoc tę z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się: Pani Dyrektor, pracownicy i uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich. Na zaproszenie organizatorów - Agnieszki i Andrzeja Kruk, uczniowie naszej szkoły podarowali publiczności uśmiech i radość wiosennym repertuarem. Zaprezentowane przez nich piosenki zostały przyjęte gromkimi brawami.

Podczas tego wyjątkowego koncertu oprócz naszych artystów na scenie gościli inni znakomici wykonawcy. Chwilę poetyckiej refleksji i zadumy podarowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Poezja, muzyka i taniec podczas koncertu dały nadzieję podopiecznym hospicjum na lepsze jutro i wiarę we własne siły. Pracownicy i uczniowie wsparli aukcję finansowo i rzeczowo poprzez wykonanie atrakcyjnych przedmiotów, a także wzięli udział w licytacji.

 

Wspierając Fundację włączyliśmy się w szereg akcji, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby podopiecznych: „Nakrętki dla Hospicjum”, koncert charytatywny „Światełko dla Hani”, „Powitanie Wiosny - Żółty Marsz Nadziei”, „Wrocławski Bieg Sponsorowany”.

 

Pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią z uśmiechem na twarzach wróciliśmy z koncertu w Nowej Rudzie. Cieszymy się, że włączyliśmy się w bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom.