Jasełka
22.12.2015
„Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Szanownych Gości na jasełka zapraszamy, które w naszej szkole wystawiamy. Będzie Maryja, Józef Jezusek w żłobie i tak jak trzeba: Trzej Królowie…!"
W grudniu w naszej szkole nastaje wyjątkowy, bo świąteczny czas. Na początku miesiąca czekamy na św. Mikołaja, a kiedy ten już do nas zawita, wesoło się z nami bawi i obdarowuje prezentami. Zaś końcem miesiąca szykujemy się na urodziny Jezusa. Boga, który stał się człowiekiem.

„Gdy zapada grudniowa noc,

każde dziecko cierpliwie czeka na Jezusa,

który na świat przyjdzie dziś

pod postacią człowieka.”

Nauczyciele wraz uczniami przygotowują na tę szczególną okazję inscenizację o Bożym Narodzeniu zwaną powszechnie jasełkami. Starannie dobieramy scenariusz, szukamy mniej znanych kolęd i pastorałek, uczymy się swoich ról, przygotowujemy stroje i dekoracje. Wszystko to tworzy doskonałe i jedyne w swoim rodzaju widowisko, które stanowi wspaniały wstęp do świętowania Bożego Narodzenia.
…Jest Dzieciątko, Maryja i Józef, jest szopka i pachnące lasem choinki, są pasterze i aniołowie, jest król Herod oraz Trzej Królowie… jesteśmy i my - uczniowie i pracownicy naszej szkoły - kolędujemy i świąteczne życzenia sobie i Wam przesyłamy.

„Niech zamilkną swary, zawiści, ludzkie złości.

Noc święta, wigilijna...

Dzielmy ten Chleb Miłości!”