Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2015
14 października 2015 roku w Niepublicznych Szkołach Specjalnych obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku uroczystość rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą.
Po zakończonym nabożeństwie odbyła się akademia, podczas której młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. W ten sposób uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela i troskę o dobro wychowanków.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Postół, która nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Życzenia dla Pani Dyrektor i wszystkich pracowników szkoły złożyła również Siostra Dyrektor Domu Pomocy Społecznej. Siostra podziękowała za pracę dydaktyczno-wychowawczą, zaangażowanie w organizację wielu imprez i uroczystości z udziałem naszych uczniów.
W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką, życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć oraz upominków i tradycyjnych biretów.
Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty i ręcznie wykonane laurki. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.