Wizyta Księdza Biskupa Adama Bałabucha
21.03.2016

21 marca 2016 roku był ważnym i uroczystym dniem w Niepublicznych Szkołach Specjalnych. W ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii zaszczycił nas swoją obecnością Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, któremu towarzyszył Ksiądz Proboszcz Jan Patykowski.

 

Po uroczystym powitaniu przez Księdza Grzegorza, uczniów, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i pracowników odbyło się spotkanie Księdza Biskupa z dziećmi i młodzieżą. W ramach spotkania z dziećmi i młodzieżą, które odbyło się w radosnej i przyjemnej atmosferze, Ksiądz Biskup obejrzał przygotowany przez uczniów montaż słowno – muzyczny o Świętym Franciszku. Na zakończenie Ksiądz Biskup poprowadził wspólną modlitwę.

Kolejnym punktem wizyty była rozmowa Jego Ekscelencji z Panią Dyrektor Ewą Postół i Siostrą Dyrektor Moniką Pampuch oraz z przedstawicielami pracowników szkół i Domu Pomocy Społecznej. Przy wspólnym stole Ksiądz Biskup spotkał się również ze wspólnotą Sióstr Franciszkanek mieszkających i pracujących w Niepublicznych Szkołach Specjalnych i w Domu Pomocy Społecznej. Był to dla nas dzień radosny i bogaty w przeżycia duchowe.