NORDIC & RUN FESTIVAL
21.02.2016
21 lutego to data inaugurująca nasze „nordicowe” starty w roku 2016. Tym razem wybraliśmy się do nadodrzańskiej Ścinawy. Płaska trasa, dodatnia temperatura oraz dystans 3 km zapowiadały występ z cyklu „łatwych, lekkich i przyjemnych”. Zawody jednak zweryfikowały ten pogląd. Na trasie musieliśmy się zmagać z silnym, porywistym wiatrem oraz trudnymi technicznie, błotnistymi odcinkami. Takie warunki nie odstraszyły reprezentantów naszej szkoły.

Doskonały występ zanotował Bartosz K., który zajął drugie miejsce w całej stawce rywalizującej na dystansie 3000 metrów. Jeszcze lepiej spisała się debiutująca w barwach naszej szkoły Dominika S., która pewnie wygrała wyścig pań. Justyna S. zaliczyła również udany występ zajmując trzecie miejsce.

 

Nasi pozostali zawodnicy i zawodniczki również w dobrej formie i z uśmiechem na buzi meldowali się na mecie. Udekorowani pięknymi medalami, mogliśmy posilić się pysznym żurkiem, herbatą i drożdżówkami zapewnionymi przez organizatorów. Następnie przyszedł czas na zumbę i pląsy przy muzyce, wszak impreza odbywała się w klimatach indiańsko – kowbojskich.

 

Ścinawa i ściganie z kijami nad Odrą na długo pozostanie w naszej pamięci i na pewno wrócimy tutaj za rok. Tymczasem sezon się rozkręca i blisko za miesiąc kolejna impreza z naszym udziałem.