Dzień Papieski
8.10.2015
Kościół katolicki obchodzi Dzień Papieski w każdą niedzielę poprzedzającą 16 października. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Dzień Papieski w naszej szkole obchodzono 8 października. Świętowanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza kapelana Grzegorza Kupczyka.
Mottem przewodnim tegorocznego XV Dnia Papieskiego oraz motywem do wspólnej modlitwy za wielkie dobro, jakim nadal pozostaje rodzina, są słowa Jana Pawła II, które wypowiedział w Nowym Targu w 1979 roku:
„Słusznie mówi się, że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego. Jest podstawową ludzką wspólnotą. Od tego, jaka jest rodzina, zależy naród, bo od tego zależy człowiek. Więc życzę, ażebyście byli mocni dzięki zdrowym rodzinom. Rodzina Bogiem silna. I życzę, ażeby człowiek mógł się w pełni rozwijać w oparciu o nierozerwalną więź małżonków — rodziców, w klimacie rodziny, którego nic nie jest w stanie zastąpić. I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia.”
Po Mszy Świętej zebraliśmy się w sali widowiskowej na inscenizacji poświęconej Janowi Pawłowi II. Uczniowie z naszych szkół z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w montażu słowno - muzycznym. Na koniec przedstawiono prezentację multimedialną, w której zawarto słowa Jana Pawła II dotyczące rodziny. Widzowie byli pod wielkim wrażeniem zaprezentowanej inscenizacji.