Witaj Święty Mikołaju!
7.12.2015
Grudzień w naszej szkole to czas magiczny. Czuć zbliżające się święta. Przypominają nam o tym zapalane w kaplicy świece adwentowe, unoszący się po całej szkole zapach pieczonych pierników, powoli przystrajane świątecznymi motywami korytarze i klasy. To wreszcie czas związany z odwiedzinami Świętego Mikołaja. W naszej szkole to dzień szczególny.
Nie inaczej było i w tym roku. W przepięknie udekorowanych salach odbywało się spotkanie pod tytułem "Przystanek Świętego Mikołaja". Zabawa utrzymana była w ciekawej konwencji podróży po świecie i miała za zadanie przekazać uczniom ciekawostki związane z obdarowywaniem się podarkami w różnych krajach. I tak uczniowie dowiedzieli się ,że nie wszyscy otrzymują prezenty 6 grudnia, i że są kraje, gdzie dzieci otrzymują prezenty 1 a nawet 6 stycznia. Ze sporym zaciekawieniem uczniowie wysłuchali ciekawostek mówiących o tym, że nie zawsze prezenty przynosi Mikołaj, czasem obdarowujący przyjmuje postać Dziadka Mroza, wiedźmy na miotle, Dzieciątka Jezus czy Trzech Króli. Ba! W Holandii Święty Mikołaj przypływa wielkim żaglowcem, w porcie przesiada się na białego konia aby w asyście czarnego Piotrusia rozdawać prezenty grzecznym dzieciom.
W trakcie zabawy przy muzyce elfy, skrzaty oraz inni pomocnicy Świętego Mikołaja troszczyli się o liczne atrakcje. Wszystko po to, aby ten dzień utkwił na długo w naszej pamięci. Olbrzymim powodzeniem cieszył się kramik ze zdrowymi słodyczami i domowym ciastem. Sporą atrakcją były również warsztaty, podczas których uczniowie mogli samodzielnie wykonać bombkę na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Każde dziecko otrzymało od Świętego Mikołaja paczkę, i to było najważniejsze w tym dniu, wszak to właśnie na ten moment czekamy cały rok.