Sprzątamy Świat
18.09.2015

Tradycją stało się to, iż uczniowie naszych szkół co roku w trzeci weekend września biorą udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu pod hasłem „Sprzątamy Świat”.

 

„Sprzątanie Świata” to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa.

Podobnie było u nas: najpierw uczniowie klasy VI wzięli udział w praktycznej lekcji ekologii – przypomnieli sobie jak segregować odpady i dlaczego powinno się to robić. Następnie uczestnicy akcji sprzątali teren wokół szkoły, a także uprzątnęli śmieci znajdujące się w pobliżu drogi i lasu wokół szkoły.

Uczniowie – członkowie kółka ekologicznego posegregowali śmieci, które zdołali zebrać i wyrzucili do odpowiednich pojemników.

 

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem : „Wyprawa-poprawa” – miejmy nadzieję, że o czystość w naszym najbliższym otoczeniu i nie tylko będziemy dbać przez cały rok.