Wiosna w muzyce, poezji i malarstwie
31.03.2014 - Z Muzyką Przez Świat

31 marca w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Z muzyką przez świat”. Tematem zajęć była „Wiosna w muzyce, poezji
i malarstwie”.

 

Zajęcia rozpoczęły się piosenką „Wiosna, ach to ty” polskiego piosenkarza, poety, kompozytora i malarza - Marka Grechuty. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę zajęć obejrzeliśmy balet „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku” młodego kompozytora pochodzącego z Szanghaju - Davida Fanga.

Następnie wysłuchaliśmy wokalnych i recytatorskich występów naszych młodych artystów. Uczniowie zachwycili nas pięknymi głosami i bardzo dobrą grą aktorską.
Dla niektórych z nich był to debiut artystyczny.

W dalszej części zajęć wysłuchaliśmy pierwszą część (Allegro) Koncertu nr 1 E-dur "Wiosna" ("La Primavera") włoskiego skrzypka i kompozytora tworzącego w epoce baroku - Antonio Vivaldiego – w wykonaniu niemieckiej skrzypaczki Julii Fisher.

 

Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy też prezentację multimedialną poświęconą tematyce spotkania. Prezentacja „Wiosenne pejzaże” przybliżyła wszystkim zebranym twórczość wybitnych malarzy, którzy uwiecznili wiosnę na swoich obrazach.

Na zajęciach obejrzeliśmy także film z cyklu „Beautifull Nature” - „SPRING”. Film ten to połączenie muzyki relaksacyjnej, odgłosów natury i przepięknych wiosennych krajobrazów.

 

Podsumowaniem zajęć był quiz, dzięki któremu uczniowie mogli sprawdzić i utrwalić wiedzę dotyczącą przepięknej pory roku jaką jest wiosna w muzyce, poezji i malarstwie.