`
W Krainie Świętego Mikołaja
6.12.2013

W mroźną noc grudniową wśród śnieżnej zamieci
para reniferów z nieba do nas leci.
Ciągną piękne sanie w złocistym zaprzęgu,
a w saniach Mikołaj i worek prezentów…

 

Dzień 6 grudnia 2013 roku był niezwykły dla uczniów Niepublicznych Szkół Specjalnych oraz dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich. Tego dnia część nauczycieli wraz z Dyrektorem Szkół oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej zorganizowała niepowtarzalną imprezę, która miała miejsce
w przygotowanej przez nas ,,Krainie Świętego Mikołaja”.

Dzieci z ogromną radością korzystały z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, a także chętnie odwiedzały komnaty bajkowej krainy. Oczekiwanie na Świętego Mikołaja, zabawa taneczna, gry, konkursy i liczne atrakcje odbywały się w pałacu Królowej Śniegu, która pomimo panującej za oknem zimy, roztaczała wokół siebie ciepło
i zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy. Królewna Śnieżka zapraszała wszystkich przybyłych do przygotowywania prac plastycznych o tematyce mikołajkowej.

Uczestnicy zabawy mogli „oczyścić się” ze złych występków wrzucając je do kotła zapomnienia, przy którym wartę pełniły dwa sympatyczne diabełki. Każdy, kto odwiedził ich komnatę otrzymał „Certyfikat Dobroci”.

Do stoiska z mikołajkowymi łakociami zapraszały wszystkich Elfy, które w zamian za mikołajkowe dukaty obdarowywały dzieci słodyczami. Każdy dukat przekładał się na dobry uczynek.

Nadszedł długo oczekiwany moment. Orszak Elfów wprowadził niezwykłego
i upragnionego gościa - Świętego Mikołaja.

W zaczarowanej Mikołajowej komnacie, wypełnionej prezentami, każde dziecko otrzymało wymarzony podarunek.

Dzieci były bardzo zadowolone z mnóstwa łakoci, a kolorowa poduszeczka ze zdję-ciem każdego obdarowanego będzie przypominać im o tym niezwykłym spotkaniu.
W trakcie wspólnej zabawy Mikołaj zapewniał dzieci,
że nie zapomni o nich i za rok znowu do nas zawita.
Dziękujemy przybyłym do naszej Krainy gościom:
  • Pani Izabeli Słowek-Chorób – kierownikowi Referatu Oświaty Gminy Nowa Ruda,
  • Pani Dominice Marczak – inspektorowi ds. oświaty  Gminy Nowa Ruda,
  • Panu Januszowi Ferenc – sołtysowi Ludwikowic. 
Święty Mikołaj
i jego pomocnicy