`
Dziecię nam się narodziło
19.12.2013

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Zgodnie z tradycją jaka jest praktykowana w Nie-publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej, Niepublicznym Gimnazjum i Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy, co roku są przygotowywane jasełka przez uczniów
i nauczycieli.

Nie inaczej było w tym roku: 19 grudnia 2013r. o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej sali zebrali się: Pani Dyrektor Ewa Postół, ks. Grzegorz Kupczyk, Ks. Jan Patykowski nauczyciele, uczniowie Szkoły i ich rodzice.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem i Gwiazdą Betlejemską. Na środku stała szopka obok niej choinki, a przed szopką dzieci, które wcieliły się w role zwierząt.
W oddali widać było Betlejem i ognisko.

Przedstawienie Jasełkowe pt: „Dziecię nam się narodziło” składało się z pięciu aktów, a rozpoczynało je wystąpienie żołnierza czytającego odezwę o spisie ludności. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni.
Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy
i złożyli dzieciątku pokłon.

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Niespodzianką dla wszystkich zebranych gości był występ Pani Pauliny Ostrowskiej która uświetniła przedstawienie przepiękną grą na skrzypcach.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. dyrektor Ewa Postół, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, do których dołączył się ksiądz Grzegorz "abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy."

Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu. Były życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.