Jubileuszowa X Spartakiada Integracyjna
20.03.2014

Integracja ze środowiskiem lokalnym to jeden z priorytetów naszej szkoły. Tworzenie więzi z rówieśnikami, uczestnictwo we wspólnej zabawie i sportowej rywalizacji to podstawowe założenia towarzyszące nauczycielom naszej szkoły, kiedy po raz pierwszy - dziesięć lat temu - zaprosili do wspólnej zabawy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Ludwikowicach Kłodzkich. Pierwsze dwie imprezy odbywały się na śniegu i skupiały się na konkurencjach z wykorzystaniem sanek.

Następne lata to współpraca z Publicznym Gimnazjum im. Adama Mickiewicza
z Ludwikowic Kłodzkich. Wspólne zmagania owocowały nowymi znajomościami, uśmiechami podczas przypadkowych spotkań. Ponadto wykształtowały wśród uczniów pełnosprawnych postawy zrozumienia i życzliwości dla mniej sprawnych kolegów
i koleżanek.

W kolejnych latach zaczęliśmy zapraszać do wspólnej zabawy dzieci i młodzież
z Niepublicznego Zespołu Szkół Specjalnych ze Ścinawki Dolnej. Nasza przyjaźń owocuje corocznymi spotkaniami, zarówno na naszych spartakiadach, jak i na imprezach okolicznościowych organizowanych w Ścinawce Dolnej.

Od dwóch lat partnerem w organizacji Spartakiady Integracyjnej jest Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich z Jugowa.

Jak przystało na jubileuszowe spotkanie było bardziej dostojnie niż zwykle. Były życzenia od ludzi przychylnych tej inicjatywie – ludzi, którzy od lat zawsze pomagają przy organizacji imprezy. Należą do nich: pani Ewa Postół, pani Wiesława Wiszowata, pan Sławomir Karwowski, pan Piotr Postrożny, pan Henryk Kozaczka, pan Marcin Błoński, pani Magda Groń oraz inni, niejednokrotnie anonimowi ludzie wspomagający naszą imprezę.

Jak zwykle nie zabrakło konkurencji drużynowych, wspólnej impresji malarskiej, radości, emocji, medali, pucharów oraz wspólnych rozmów przy pizzy. Jak przystało na okrągłą rocznicę, nie mogło zabraknąć wielkiego tortu!

Do zobaczenia za rok!