Poznajemy zawód kucharza
22.01.2014
Kolejnym zawodem prezentowanym w ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody naszego regionu” był kucharz. Celem zajęć było przybliżenie uczniom zaplecza pracy kulinarnej. Uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych z zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną pt. „Kuchenne rewolucje”. Prezentacja zawierała informacje dotyczące stroju kucharza oraz urządzeń i przyborów kuchennych stosowanych w jego codziennej pracy.
W naszym „kulinarnym kąciku” nie zabrakło prawdziwego masterchefa i profesjo- nalnego sprzętu AGD. Miłą niespodzianką były również odwiedziny kucharza Paulo, który zawitał do nas prosto z kulinarnych podróży po całym świecie. Mistrz carvingu podczas swojego pokazu zapoznał wszystkich z profesjonalnym warsztatem dekorowania potraw
i stołów. Carving jest sztuką rzeźbienia w warzywach i owocach z zastosowaniem specjalnego zestawu noży.
W dalszej części projektu rozwiązywaliśmy zagadki kulinarne, uczestniczyliśmy w za- bawie ruchowej „Warzywa do garnka” i oglądaliśmy film pt. „Kucharz duży, kucharz mały”. Sprawdzianem umiejętności kulinarnych było przygotowanie przez uczniów kanapek. Wykonane kanapki wyglądały apetycznie i smakowały wybornie. Każda z klas zadbała o estetykę i pięknie udekorowany stół. Degustacja, jak i zajęcia edukacyjne - odbyły się w miłej i radosnej atmosferze.