Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

„Bum cyk cyk, rata tata nie ma to jak los Pirata”!  

Tym hasłem powitalnym rozpoczęło się w naszej szkole „Ognisko Pirackie.
18 czerwca 2012 roku słońce nas nie zawiodło i świeciło gorącym żarem przez cały dzień.  Otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor zapewniając dzieci o przygotowanych atrakcjach i ukrytych skarbach pirackich. Po tej zapowiedzi, ku zaskoczeniu wszystkich pojawili się z odległego lądu piraci na pojeździe, którym w dalszej części zabawy mogły przejechać się dzieci. Piraci przybyli do nas z misją poskładania kawałków niekompletnej mapy, która wskazać miała niespodziankę za udział w poszczególnych konkurencjach.

W przygotowanych konkurencjach dzieci, wykazały się odwagą, sprytem
i zręcznością. Pirackie konkurencje okazały się strzałem w dziesiątkę, a nasi uczniowie ochoczo przystępowali do udziału w zabawie. Zadania dzieci polegały na: wyławianiu statków, pokonywaniu toru przeszkód. Za każde poprawnie wykonane zadanie dzieci otrzymały kawałek mapy, która po złożeniu w całość wskazała piracki skarb. Każdy uczestnik w nagrodę za udział w konkurencji otrzymał słodką niespodziankę i pirackie akcesoria (opaska na oko, tatuaże, mapki, lornetki).

W dalszej części imprezy przeprowadzono quiz podsumowujący szkolne wydarzenia w całym roku szkolnym. Posłużono się w tym celu kołem fortuny, które po wprawieniu
w ruch wskazało pytanie.  Dzieci wykazały się dobrą znajomością przeprowadzonych imprez odpowiadając poprawnie na zadawane pytania. Przy dźwiękach żeglarskich szantów zasiedliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.

Dodatkową niespodzianką był pokaz mody ekologicznej przygotowany przez koło ekologiczne, aktywnie działające w naszej szkole. Projekty strojów zachwyciły wszystkich uczestników ogniska. Odwiedziły nas gwiazdy z polskiej i zagranicznej estrady. Wśród znanych gwiazd na wybiegu pojawiła się: Lady Ga ga, Doda, Magda Gesler, Jurek Owsiak, Ferdek i Walduś Kiepscy, Flinstonowie, zespół Jarzębinki i wiele znanych osobistości
z  pierwszych stron gazet. 

Pokaz mody odbył się pod patronatem Ekoludka i zaangażowaniu nauczycielek-projektantek. Uczniowie wcielający się w role gwiazd z gracją przechadzali się po wybiegu . Finałem imprezy było skompletowanie i odczytanie mapy, wskazującej skarb. Tym skarbem okazały słodycze i lody.

Pod patronatem Ekoludka odbył się pierwszy pokaz mody ekologicznej
Jurek Owsiak przybył prosto z przygotowań do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przyniósł nam w darze serce wykonane z nakętek.
Doda jak zwykle pojawiła się w swoim ulubionym różowym kolorze
Ferdynard i Walduś Kiepscy zaprezentowali się w 100 % strojach ekologicznych
Lady Ga Ga w połyskującej kreacji z płyt CD
i kapeluszu wykonanym z wytłaczanek po jajkach i plastikowych buteleczkach.
Magda Gesler zachwyciła kapeluszem zrobionym na wzór tortu.
Zastosowano rolki po papierze toaletowym.
Jarzębinki też postawiły na 100 % ekologię
Flinstonowie w swoich gazetowych kreacjach prezentowali się imponująco.