Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dnia 22 września, w ostatni dzień lata uczniowie i wychowankowie naszych szkół wraz z wychowawcami żegnali lato.  Ostatni dzień lata okazał się dla nas bardzo radosny. Cudowna pogoda, jasno świecące słońce, błękitne niebo sprzyjały dobrej zabawie na boisku sportowym.
Niespodziankom nie było końca. Tego wspaniałego dnia odwiedził nas władca mórz i oceanów Król Neptun. Towarzyszyły mu nimfy wodne oraz diabły morskie. Nowoprzyjęci uczniowie wraz z wychowawcami poddani byli ciężkim próbom podczas chrztu zwanego Neptunaliami. Wszyscy złożyliśmy przysięgę wzajemnego szacunku, koleżeństwa oraz osiągania jak najwyższych wyników w nauce i zachowaniu. Podczas imprezy uczestnicy kultywowali tradycje morskie, zapoznali się z obrzędem Neptunalii.
Zabawa sprzyjała integracji dzieci i młodzieży. Dużo śmiechu i zabawy wniósł w ten dzień pokaz mody letniej. Wszyscy uczniowie biorący udział w prezentacji najnowszych trendów w modzie wspaniale odnaleźli się w roli modeli. Wszyscy byli oczarowani umiejętnością poruszania się i gracją osób uczestniczących w pokazie. Wspólne wykonanie układu taneczno – ruchowego podczas letniego, „plażowego” aerobicu było dla nas wielka frajdą i prawdziwym rozluźnieniem.
Zabawie towarzyszyły konkursy o tematyce wakacyjnej: wyławianie muszli, puszczanie statków, budowanie zamków z piasku, łowienie rybek, pakowanie walizek. Po trudach i zaangażowaniu podczas konkurencji sportowych otrzymaliśmy słodki poczęstunek w postaci lodów i słodyczy. Wspaniale bawiliśmy się również podczas smażenia kiełbasek i pieczenia ziemniaków. Zabawę zakończył mecz hokeja na trawie, podczas którego uczniowie oraz wychowawcy przestrzegali zasad fair play. Ten dzień dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. Z radością oczekujemy nadejścia lata w przyszłym roku.