Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

"Niczego, niczego na świecie nie można przyrównać do radości
płynącej z pracy, która toczy się po myśli".

Te słowa Marii Dąbrowskiej stały się mottem przewodnim nowego projektu edukacyjnego realizowanego przez naszą szkołę pt.: "Poznajemy zawody mieszkańców naszego regionu".

Program jest wspólnym pomysłem nauczycieli Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie dwa razy w semestrze będą uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych do zakładów pracy lub zajęcia będą realizowane w szkole przybliżając specyfikę danego zawodu.

19 października odbyło się spotkanie z policjantem w ramach powyższego projektu. Aspirant sztabowy Zbigniew Klepacki z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie przybliżył uczniom naszej szkoły specyfikę zawodu policjanta. Srawdził także wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze w trakcie prezentacji "Bezpieczna droga z radami Spongeboba".

Gratulacje za doskonałą znajomość zasad bezpiecznego poruszania się złożył wszystkim uczniom sam Komisarz Lew!!! W nagrodę każda klasa została uwieczniona z miłym gościem na pamiątkowym zdjęciu. Na koniec goście przygotowali niespodziankę, jaką było zwiedzanie policyjnego wozu patrolowego.