Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Już po raz drugi społeczność Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich organizowała plenerowe spotkanie w wojskowych klimatach.
Nie zabrakło naszych zeszłorocznych gości to znaczy Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Po raz kolejny młodzież zainteresowana wczesnym średniowieczem zechciała przybliżyć naszym wychowankom tradycje, zwyczaje rycerskie, dawne tańce oraz elementy wczesnośredniowiecznego rzemiosła.
Nie mogło również zabraknąć Brygady Strzelców Sudeckich „Nowa Ruda”,
którzy w porozumieniu z dzierżoniowską grupą „DDZ Team” zainscenizowali naszym uczniom pokazową bitwę. Dzieciom bardzo podobał się ten swoisty pokaz sprawności oraz współczesnego sprzętu wojskowego. 
Olbrzymim zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych cieszył się wóz bojowy noworudzkiej straży pożarnej, a oglądanie perspektywy Gór Sowich z wysokości 20 metrów nad ziemią na długo pozostanie w pamięci tych, którzy się na to odważyli. 
Na naszej majówce po raz pierwszy zawitali członkowie grupy motocyklowej „Nowa Ruda Bikers”. Wyznaczoną wokół szkoły trasą pod czujną opieką „bikersów” jeździli nawet Ci, którzy, na co dzień nie potrafią poruszać się samodzielnie.
To niesamowicie integrujące spotkanie zakończyło się wspólnym grillem połączonym z zabawą taneczną. Militarna Majówka była bardzo udana i na długi czas pozostanie
w pamięci naszych podopiecznych a postawa wyżej wymienionych grup hobbistycznych jest wspaniałym wzorem do naśladowania.

Organizatorzy II Majówki Militarnej
pragną podziękować za wsparcie przy organizacji imprezy

Dowódcy Jednostki Straży Pożarnej w Nowej Rudzie, Panu Rafałowi Chorzewskiemu, Marcinowi Błońskiemu, właścicielowi Kawiarni Max w Ludwikowicach,
Centrum Rekreacyjno – Szkoleniowemu „Harenda”,
Redaktorowi Naczelnemu „Gazety Noworudzkiej” Pawłowi Golakowi
oraz Panu Andrzejowi Pawlikowi, właścicielowi firmy remontowo – usługowej FINITURA.