Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Okres Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole to czas szczególny, kiedy cała społeczność szkolna spotyka się przy wigilijnym stole, kultywując tym samym polskie tradycje.

Na magię Bożego Narodzenia składa się wiele elementów, z których każdy jest wyjątkowy i niesie ze sobą niepowtarzalny klimat. Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne umacniały ten magiczny nastrój w całej szkole. Dekorowanie świeżo pachnących choinek sprawiło, że atmosfera świąteczna stała się cieplejsza. Wspólnie spędzone chwile wieczerzy wigilijnej podkreśliły Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Oczekuję Ciebie Panie”.

Czas adwentu-oczekiwania na narodziny poprzedzony został próbami, podczas których uczniowie z przejęciem i zaangażowaniem wcielali się w biblijne postacie Józefa, Marii, pasterzy, aniołów, Trzech Króli.

Tuż przed Jasełkami udaliśmy się w wirtualną podróż do miasta, w którym narodził się Jezus Chrystus. Prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim Betlejem - święte i niezwykle ważne miejsce na ziemi.

Po raz kolejny niezwykli uczniowie - aktorzy odsłonili tajemnicę narodzin tego, który jest wiarą, nadzieją i miłością całego naszego życia. W Bożonarodzeniowym przedstawieniu cały świat oddawał chwałę i dary nowo narodzonemu Jezusowi. Obok Trzech Króli, pasterzy i aniołów do szopki przybyli Górale, Grek, Holender, Norweg, Austriak z darem kolędy „Cicha Noc” i dzieci ofiarowujące czyste serca.

Przybieżeli do stajenki Górale, od Giewontu wędrowali wytrwale. Stanęli przy stajence kłaniali się Panience.

Niespodzianką programu było instrumentalne wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu” przez dzieci i dorosłych. Wzruszające dźwięki kolędy sprawiły, że zebranym widzom zakręciła się łezka w oku.

Miłym zakończeniem Jasełek było wręczenie przez dzieci świątecznych upominków: kartek z życzeniami, bukietów jemioły i własnoręcznie wykonanych aniołków.

Uczniowie grający w Jasełkach za zaangażowanie, włożone serce i wspaniały spektakl otrzymali w podziękowaniu od Pani Dyrektor słodkie niespodzianki.


Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash