Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

W dniu 10.05.2012 roku w ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody” nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie.

Na dzień 8 maja przypada święto wszystkich bibliotekarzy, a od 8 do 15 maja obchodzony jest tydzień bibliotek. W tym roku był on obchodzony pod hasłem: „Biblioteka ciągle w grze”.

 

Nasi uczniowie zostali zapoznani z pracą bibliotekarzy, pomieszczeniem biblioteki oraz jego przeznaczeniem. Pani bibliotekarka pozwoliła dzieciom na wędrówki wśród regałów i oglądanie różnorodnych książek. Dzieci mogły sobie wybrać te, które ich najbardziej zainteresowały, następnie zaprezentowały wybrane pozycje, a bibliotekarka pokazała im, w jaki sposób mogą je wypożyczyć za pomocą komputera. Dowiedziały się również, jakie elementy wskazują na to, że książka jest własnością biblioteki oraz jakie warunki należy spełnić, aby zostać czytelnikiem. Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawianymi wiadomościami, grzecznie słuchały i zadawały pytania.

Na zakończenie podziękowały bibliotekarkom za spotkanie wcześniej przygotowanymi laurkami oraz kwiatami. Aura nam dopisała, humory także i zadowoleni wróciliśmy do szkoły prosto na obiadek.
Podsumowanie, usystematyzowanie i uzupełnienie wiadomości odbyło się następnego dnia w szkole. Uczniowie dowiedzieli się więcej o święcie bibliotekarzy
i bibliotek, potrzebie i metodach szanowania książek. Poznali również elementy, z jakich składają się książki oraz osoby biorące udział w procesie ich tworzenia. Pogadankę uatrakcyjniła prezentacja multimedialna dotycząca historii powstawania książek i bajka
o Misiu Oso, który szczegółowo, krok po kroku pokazał dzieciom, w jaki sposób wypożyczyć książkę. W trakcie podsumowania i zadawania pytań tematycznych uczniowie chętnie i przeważnie właściwie na nie odpowiadali.
Na zakończenie wykonano prace plastyczne tematycznie związane z bohaterami bajkowymi oraz z biblioteką, które zostały wyeksponowane w sali widowiskowej.