Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

„Każde doskonałe dzieło sztuki jest moralnym postępem ludzkości”
Ludwig van Beethoven
Listopadowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Niepublicznego Gimnazjum, Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. To właśnie 10 listopada 2011 roku o godzinie 13:00 rozpoczęto realizację projektu muzycznego „Z muzyką przez świat” pod czujnym okiem koordynatora pana Jacka Myćki.
Pan Jacek przywitał wszystkich uczniów bardzo serdecznie i tym samym przedstawił im tematykę realizowaną na zajęciach projektu muzycznego. Tematyka zajęć obejmowała Kulturę muzyczną Niemiec.
Następnie wszyscy uczniowie wraz z organizatorami projektu zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia”, podczas której mieli możliwość wykazania się swoim talentem wokalnym. Po raz kolejny nie zabrakło również wśród uczniów osób, które czuły się jak prawdziwe gwiazdy estrady… a byli to Justyna i Grześ uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej.
W dalszej części zajęć dotyczących projektu muzycznego nauczyciele przedstawili przygotowane prezentacje multimedialne, w których zaprezentowali uczniom ciekawostki związane z muzyką niemiecką (s. Dorota Chudzikowska; Marta Motyka). Ukazali ponadto sylwetki wybitnych kompozytorów z epoki baroku, klasycyzmu, romantyzmu (Ewelina Turkowicz, Magdalena Zapał- Sobol) oraz przedstawiono muzykę współczesną (Jacek Myćka).
Następnie uczniowie wzięli udział w quizie muzycznym, podczas którego rozpoznawali kompozytorów. Mieli również okazję po raz kolejny wykazać się swoimi zdolnościami muzycznymi grając na instrumentach. Każdy przedstawił interpretacje znanych wszystkim piosenek. Dostarczyło to każdemu z nich wiele radości.

W końcu nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich chwila… mianowicie krótka inscenizacja ślubu z wykorzystaniem marsza weselnego Mendelsohna. Wybrano pannę młodą w postać, której wcieliła się „szkolna aktorka” Ewa uczennica Gimnazjum i pana młodego, którym został Grześ uczeń Szkoły Podstawowej. Pozostali uczniowie i nauczyciele wcielili się w postaci weselników.

Wszystkim towarzyszył wspaniały nastrój podczas wspólnych zabaw i tańców.

Podsumowaniem zajęć była wspólna zabawa, wręczenie dyplomów oraz pamiątkowe zdjęcie. W doskonałych nastrojach pożegnaliśmy wszystkich uczniów i obiecujemy, że to jeszcze nie koniec wędrówek po świecie muzycznym pod czujnym okiem pana Jacka.
OSOBY BIORĄCE UDZIAŁ W PROJEKCIE


Koordynator i oprawa muzyczna:
Jacek Myćka

Prezentacje multimedialne:
s. Dorota Chudzikowska
Marta Motyka
Ewelina Turkowicz
Jacek Myćka
Magdalena Zapał - Sobol

Zdjęcia:
Grzegorz Czajka