Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Wychodząc naprzeciw elementarnej potrzebie ruchu będącej podstawą rozwoju każdego człowieka, w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczęliśmy projekt edukacyjny „Stawiam na zdrowie”.

 

Projekt skierowany zarówno do dzieci z grup rewalidacyjnych oraz uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz klas ponadgimnazjalnych. Stworzenie uczniom możliwości realizowania aktywnego i zdrowego trybu życia, stymulowanie i pobudzanie uczniów do aktywności ruchowej czy kompensacja niedoskonałości fizycznych występujących u uczniów naszej szkoły to tylko nieliczne cele tego projektu.

 

Jedną z form oddziaływań mających wpływ na rozwój psychofizyczny uczniów są regularne wyjazdy na pływalnię w Bielawie. Dzieci i młodzież z wszystkich trzech szkół chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach na basenie, które oprócz pozytywnego wpływu na układ mięśniowo – krążeniowy, uczą i doskonalą czynności samoobsługowe takie jak sprawne ubieranie i rozbieranie oraz kształtują funkcje społeczne związane w przebywaniu w miejscach użyteczności publicznej. Poza tym stanowią dla wszystkich uczestników sporą frajdę!