VIII Spartakiada Integracyjna

VIII Spartakiada Integracyjna, jak, co roku połączyła zaprzyjaźnioną młodzież Szkół Specjalnych powiatu kłodzkiego. 12 marca 2012 roku salę sportową GCK
w Ludwikowicach Kłodzkich wypełnili aktywni sportowcy. W tym roku do wspólnej zabawy, w duchu walki Fair play zaprosiliśmy Niepubliczny Zespół Szkół ze Ścinawki Dolnej i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Polanicy Zdrój. Organizatorzy (Niepubliczne Gimnazjum i Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza z Ludwikowic Kł.) stanęli na wysokości zadania, aby uczestnikom Spartakiady dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń.

 

Swoją obecnością wspierali młodych sportowców zaproszeni goście: p. Dyrektor Ewa Postół, Wójt Gminy Sławomir Karwowski, Sołtys Ludwikowic Janusz Ferenc oraz dyrektor GCK Piotr Postrożny. Zaproszeni goście dokonali ceremonii otwarcia umieszczając olimpijskie koła na białej fladze. Po zapaleniu znicza młodzi sportowcy złożyli uroczyste ślubowanie.

Miłą niespodzianką poprzedzającą rozgrywki był pokaz tańca Jazz w wykonaniu uczennicy Patrycji Jalińskiej z Publicznego Gimnazjum.

Następnie przy dźwiękach rytmicznej muzyki przystąpiono do udziału
w konkurencjach sportowych. Podczas sportowych zmagań uczniowie integrowali się, chętnie służyli sobie pomocą i wykazali się troską w stosunku do niepełnosprawnych kolegów. Nauczyciele prowadzący spartakiadę Grzegorz Czajka i Jolanta Blacha doskonale komentowali przebieg konkurencji sportowych.

Aktywnych sportowców do współzawodnictwa zachęcał zabawny, czasami psotny Łoś. Dzieci chętnie przytulały się do maskotki spartakiady i dotykały jego miękkiego futerka.
Wzruszającym momentem dla każdego sportowca była dekoracja medalami, pucharami, dyplomami i słodkimi laurami zwycięstwa. Ceremonia zamknięcia VIII Spartakiady Integracyjnej zakończyła się przekazaniem przechodniej patery dobroczynności ufundowanej przez redaktora Gazety Noworudzkiej p. Pawła Golaka.

Po zgaszeniu ognia olimpijskiego udaliśmy się do pobliskiej kawiarni „Max” na pizzę. Miła obsługa i gościnność p. Marcina Błońskiego sprawiła, że czas tam spędzony upłynął nam bardzo przyjemnie.

Impreza zakończyła się sukcesem organizatorów i uczestników spartakiady. Wspólna integracja okazała się doskonała zabawą, która wprawiła wszystkich
w wyśmienity nastrój. Na twarzach dzieci malował się uśmiech i zadowolenie.
To z pewnością najlepsza nagroda, gdyż „Uśmiech dziecka jest kluczem do serca”.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich sponsorów, wolontariuszy dzięki, którym spartakiada została pomyślnie zrealizowana.