W słoneczny, wrześniowy poranek wybraliśmy się na spotkanie z  fascynującymi stworzeniami sprzed setek milionów lat. W tajemniczym otoczeniu wśród skał i lasów Szklarskiej Poręby ukryły się potężne prehistoryczne zwierzęta – dinozaury. Po przekroczeniu bramy „Dinoparku” czekało na nas wiele niesamowitych przeżyć.

Przemierzając wyznaczony szlak wśród wzgórz mieliśmy okazję podziwiać naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów, które były tak doskonałe, że wyglądały jak żywe. Maszerując ścieżką edukacyjną zapoznawaliśmy się z nazwami poszczególnych osobników, ich pochodzeniem i upodobaniami. W tym przedziwnym miejscu istnieją obok siebie zarówno groźni i mięsożerni drapieżcy jak i spokojne i roślinożerne dinozaury takie jak np.: diplodoki.
Po udanej wycieczce wśród dinozaurów mieliśmy okazję pobawić się w odkrywców – archeologów poszukując szczątków i kości dinozaura w olbrzymiej piaskownicy. Najmłodsi natomiast świetnie bawili się korzystając z znajdujących się na terenie parku placów zabaw i kolejki Flinstonów.
Po pełnym przygód i niesamowitych wrażeń dniu zadowoleni wracaliśmy do domu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się wrócić w to miejsce, w którym spotyka się przeszłość z teraźniejszością.