DZIEŃ KOBIET
Dzisiaj wszystkie smutki- precz!
Święto Kobiet – ważna rzecz!

Dnia 9 marca 2012 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej, Niepublicznym Gimnazjum oraz Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. To właśnie z niniejszej okazji po raz kolejny odbyła się uroczysta akademia, w czasie, której uczniowie wyrażając swoją wdzięczność i podziękowanie Pani Dyrektor Ewie Postół jak również wszystkim Paniom zaprezentowali bardzo interesujący i zabawny program artystyczny pod tytułem „Od Ewy do teraźniejszości”.

 

Przygotowany przez organizatorów program artystyczny nawiązywał nie tylko do tradycji Edenu, ale również poprowadził nas przez inne epoki. W związku z czym „szkolni aktorzy” wcielili się w pierwszą rolę Adama i Ewy jako stwórców świata.

Po beztroskim życiu w Raju przyszedł czas na epokę kamienną, gdzie głównym zajęciem mężczyzn było polowanie. Tutaj również poszczególni aktorzy odegrali rolę jaskiniowca i jego wybrankę.
Następnie znaleźliśmy się w czasach starożytnych, gdzie wielką czcią otaczano zarówno boginie jak i ziemskie kobiety.
W naszej dalszej wędrówce przez wieki dotarliśmy do czasów średniowiecza,
gdzie bohaterscy rycerze narażali życie dla chwały swojej ukochanej.
Ponadto odwiedziliśmy także wioskę Apaczów, podczas której mieliśmy możliwość poznać ich wodza oraz co najważniejsze jego wybrankę.
W końcu nadszedł odpowiedni moment i dotarliśmy do czasów nam obecnych. Poznaliśmy wyjątkowego chłopaka i jego wybrankę, który ukazał wszystkim zebranym podejście mężczyzny do kobiety w XXI wieku.
Dzięki odbytej podróży, w którą organizatorzy zabrali wszystkich uczestniczących
w przedstawieniu a co najważniejsze właśnie Panie, które obchodziły swoje święto poznaliśmy podejście mężczyzn do swoich wybranek poprzez tzw. „wędrówkę przez epoki”.
„Szkolni aktorzy” po zakończeniu programu artystycznego w finałowym występie
z najlepszymi życzeniami dla wszystkich Pań zatańczyli Kankana w rytm muzyki.

Niewątpliwe jest, iż był to dzień szczególny, pełen radości, miłych gestów
i co najważniejsze uśmiechów.

 

Na koniec uczniowie wręczyli Pani Dyrektor oraz wszystkim Paniom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, co było podsumowaniem niniejszej uroczystości
oraz dostarczyło wszystkim zebranym wiele radości.