„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
jako smakujesz, aż się zepsujesz...”
Jan Kochanowski

Kiedy człowiek jest zdrowy prawdziwie cieszy się darem życia i pięknem otaczającego świata. O tym, że zdrowie jest radością życia, co należy robić, aby o nie dbać dowiedzieliśmy się podczas projektu edukacyjnego zapoznając się z pracą służby zdrowia. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca lekarza, pielęgniarki i w jaki sposób prowadzić zdrowy tryb życia, aby nie chorować. Podczas projektu konsumowaliśmy ze smakiem surówkę z marchwi i jabłek bogatą w cenne dla zdrowia witaminy.

Zaproszone panie pielęgniarki odpowiadały wyczerpująco na pytania dzieci.
W zorganizowanym kąciku lekarskim znalazły się akcesoria potrzebne lekarzowi: stetoskop, strzykawki, bandaże, termometr i ciśnieniomierz. Dzięki temu mierzyliśmy ciśnienie tętnicze krwi, słuchaliśmy bicia serca oraz wykonywaliśmy opatrunki.

Prezentacja multimedialna przybliżyła nam pracę lekarza. Poznaliśmy pracę lekarza pediatry, okulisty, kardiologa, laryngologa.

W dalszej części projektu dzieci obserwowały jak przebiega akcja ratowania życia ludzkiego. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w roli osoby ratującej życie podczas akcji „Ratujemy i uczymy ratować”.

Miłym zakończeniem było wspólne oglądanie bajki „Pan kotek był chory” i „Było sobie życie”. Bogaci w wiedzę z zakresu zdrowia wróciliśmy ze szkolnych zajęć.