Dzień Matki, Ojca i Dziecka
1.06.2017

„Dziękujemy Wam heroiczne matki,
za Waszą miłość niczym nie przezwyciężoną (…)”

Jan Paweł II Encyklika -Evangelium Vitae”, 86
Dnia 1 czerwca 2017 roku świętowaliśmy wspólne obchody Dnia Matki, Ojca i Dzień Dziecka. To wielkie i jakże ważne wydarzenie zaplanowano na godz. 11:00.

Uczniowie zaprezentowali swój talent aktorski w inscenizacji słowno-muzycznej pt. „Chcę Ci coś powiedzieć Mamo…”, które było hasłem przewodnim pierwszej części uroczystości. Odpowiednio dobrane kwestie, oprawa muzyczna wzruszyła zebraną na terenie placówek publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.

W tym dniu nie mogło również zabraknąć podziękowań dla wszystkich rodziców/prawnych opiekunów oraz opiekunek oddziałowych. W tej jakże wzruszającej inscenizacji dzieci mogły podziękować za miłość, troskę oraz poświęcenie.
Rodzice/prawni opiekunowie, opiekunki z oddziałów również otrzymali drobne upominki w postaci czekolady, czekoladowego kwiatka, ręcznie wykonanych ramek ze zdjęciem swojego dziecka udekorowanych w zapachowe przyprawy: cynamon, goździki, anyż, limonkę.

Po zakończeniu inscenizacji, wręczeniu prezentów i podziękowań uczniowie wraz z rodzicami/prawnymi opiekunami mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wykonanej specjalnie na niniejszą uroczystość ramce w kształcie serca.

 

W drugiej części uroczystości świętowaliśmy wspólnie Dzień Dziecka, którego tematem przewodnim była Wioska Smerfów. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się wszyscy również bardzo rzetelnie. Plac zabaw zmienił się w Wioskę Smerfów. Nie zabrakło Domu Papy Smerfa, w którym uczniowie mogli wspólnie z nauczycielem wykonywać różne doświadczenia fizyczne i chemiczne z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W naszej wiosce pojawił się Domek Łasucha, wypełniony ciasteczkami, niebieską i białą czekoladą płynącą z fontanny, cukierkami, owocami, piankami, gdzie uczniowie mogli skosztować wspaniałych smerfnych słodkości.

Z kolei w Domku Osiłka uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych konkurencjach sportowych, w których chętnie brali udział. Tego dnia nasi uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. malowanie twarzy, oglądanie Wioski Smerfów z kosza strażackiego wysięgnika, a także przejażdżki motorami.

Specjalnie na niniejszą okazję zostały zakupione stroje smerfów oraz duże maskotki: Papy Smerfa, Smerfetki i Smerfusia, które chodziły po placu zabaw i zachęcały do wspólnej zabawy. Można było sobie z nimi zrobić zdjęcia, zatańczyć lub po prostu się przytulić.

W trakcie zabawy uczniowie brali udział w konkursach, wspólnie przygotowanym poczęstunku m.in. w postaci ciast, grillowanych kiełbasek, lodów, napojów.

Czas szybko mijał, a wraz z nim kończyła się nasza przygoda w Wiosce Smerfów.
Na koniec zabawy każdy uczeń otrzymał słodki upominek w postaci paczuszki z cukierkami oraz wylosowaną zabawkę (np. maskotka, puzzle, gra).

 

Jak co roku odwiedzili do nas następujący goście, którym serdecznie dziękujemy za przybycie i słodkie upominki:


  • Pani Adrianna Mierzejewska -Wójt Gminy Nowa Ruda;
  • Pani Anna Frankowska – kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej;
  • ks. Jan Patkowski- Proboszcz Parafii Ludwikowice Kłodzkie;
  • Pani Teresa Bazała- Radna Gminy Nowa Ruda;
  • Pan Janusz Ferenc- Sołtys Ludwikowic Kłodzkich;
  • Pani Magdalena Huzar- Kurator Sądowy;
  • Pan Rafał Chorzewski- Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Nowej Rudzie;
  • „Nowa Ruda „Bikers”, która jak co roku umożliwiła dzieciom przejażdżkę po najbliższej okolicy na motorach w asyście nauczyciela bądź opiekuna.