Zabawa Mikołajkowa
6.12.2016

 

„Mam tę moc, mam tę moc nową zorzą zbudzę się….

 

Słowami piosenki z bajki ‘’Kraina Lodu’’ rozpoczęła się tegoroczna zabawa mikołajkowa w Niepublicznych Szkołach Specjalnych. Tego dnia Dyrektor Szkół i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej waz z nauczycielami i pracownikami zorganizowali niepowtarzalną imprezę, która odbyła się w przygotowanej przez nas ,,Krainie Lodu”.

Atmosfera tajemniczości, efekty świetlne oraz oprawa muzyczna spowodowały, iż napięcie rosło z każdą minutą. Oczekiwanie na Świętego Mikołaja, zabawa taneczna, gry, konkursy i liczne atrakcje odbywały się w pałacu Królowej Lodu- Elsy, która pomimo panującej za oknem zimowej aury, roztaczała wokół siebie ciepło i zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

Śnieżynki zapraszały wszystkich przybyłych do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których również malowano twarze wszystkim chętnym.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć stoiska ze słodkościami, na którym Bałwanek i Księżniczka częstowali wszystkich "Przekąskami Svena", "Noskami Olafa", "Roztopionym śniegiem", "Blokami lodu", "Płatkami śniegu", "Brzuszkami Olafa" oraz białą i niebieską czekoladą.

Czas niestety szybko mija i nawet nie zorientowaliśmy się, jak nasze spotkanie z Mikołajem dobiegło końca. Nasz gość musiał już iść, by móc rozdać prezenty także innym dzieciom. Mikołaj obiecał wszystkim zebranym, że nie zapomni i po raz kolejny odwiedzi nas za rok.

Dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej „Krainy Lodu” gościom: pani Annie Frankowskiej (kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), pani Joannie Wagenkneht – Fili (kierownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Magdalenie Huzar (kurator sądowy), pani Teresie Bazale (radna Gminy Nowa Ruda), pani Izabeli Słowek - Chorób (kierownik wydziału oświaty Gminy Nowa Ruda), panu Januszowi Ferencowi (sołtys Ludwikowic Kłodzkich), ks. kanonikowi Janowi Patykowskiemu (proboszcz Ludwikowic Kłodzkich).

Za słodkie upominki serdeczne Bóg Zapłać!