Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2016
„Dobry nauczyciel, jak aforysta, nie poniża i nie krzyczy,
a zapraszając do refleksji nie traci poczucia realizmu i optymizmu.”
Czesław Banach

Jak co roku, tak również w tym, 14 października był dniem obchodzonym w naszej placówce bardzo uroczyście. Chcieliśmy, aby wszyscy pracownicy czuli się wtedy wyjątkowo! Dlatego też przygotowaliśmy się do Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego – Dniem Nauczyciela – bardzo sumiennie i pieczołowicie. Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej pilnie uczyły się słów wierszy i piosenek, cierpliwie uczestniczyły w próbach, pomagały w przygotowaniu dekoracji.

 

14 października w naszej szkole panowała  podniosła atmosfera. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy św. w intencji wszystkich pracowników szkoły. Potem nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkich pierwszaków moment – pasowanie na ucznia! Liczna grupa dzieci i młodzieży została przyjęta do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Temu wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje, dużo radości i uśmiechu!

Po pasowaniu nasi wspaniali artyści przedstawili montaż słowno – muzyczny, który został nagrodzony ogromnymi brawami i słodkim małym co nieco…

 

Na zakończenie każdy pracownik szkoły otrzymał drobny upominek i kwiaty.Życzenia złożone zarówno przez panią Dyrektor, jak i siostrę Dyrektor, wprawiły wszystkich w znakomity humor.