Jasełka
22.12.2017

Grudzień w naszej szkole to wyjątkowy miesiąc. To czas, kiedy przygotowujemy bożonarodzeniowe jasełka. Wszystko, począwszy od scenariusza po najdrobniejszy rekwizyt, musi być starannie przemyślane, opracowane i wykonane. Efekt można było zobaczyć podczas świątecznego spotkania całej społeczności szkolnej w piątek 22 grudnia 2017 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej.

 

Na początek pani dyrektor Ewa Postół powitała wszystkich zebranych. Potem na scenie pojawiły się na biało ubrane dziewczynki, które zatańczyły do znanej powszechnie świątecznej melodii White Christmas i tym samym rozpoczęły tegoroczne jasełka. Następnie mogliśmy przeżywać sceny z udziałem Józefa i Maryi, nowonarodzonego Jezusa, pasterzy, aniołów i Heroda.

Po zakończeniu inscenizacji nastał czas życzeń i podziękowań. Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom za występ, a wszystkim zgromadzonym złożyła życzenia, w tym również życzenia od Siostry Prowincjalnej S.M. Bonity. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami, zaś pracownicy szkoły obdarowani prezentem – świąteczną ozdobą. To był piękny czas w naszej szkole!

„Do stajenki, do stajenki,
gdzie leży maleńki.
Do stajenki, do stajenki,
gdzie maleńki Jezus.


Do Betlejem, do Betlejem,
gdzie niebo jaśnieje.
Do Betlejem, do Betlejem,
gdzie maleńki Jezus.”