WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
11-15 grudnia 2017

Jak co roku w grudniu w naszej placówce odbywają się warsztaty bożonarodzeniowe. W trakcie tygodnia warsztatowego uczniowie klas wraz z wychowawczyniami mieli okazję wykazać się różnorodnymi umiejętnościami.

 

Już pierwszego dnia mogli dosłownie poczuć klimat zbliżających się świąt. Wszyscy chętni uczniowie mogli samodzielnie wykrawać pierniczki w różnych kształtach, które to potem zostały upieczone i kolejnego dnia pięknie polukrowane i ozdobione słodkościami. Piernikowy aromat długo jeszcze unosił się w powietrzu…

 

Poza tym uczestnicy warsztatów wykonywali w swoich klasach choinkę, zdobili styropianowe bombki oraz przygotowali piękne świąteczne stroiki. W piątek, na zakończenie pracowitego tygodnia, odbyło się warsztatowe spotkanie uczniów wszystkich klas, podczas którego malowano ozdoby z masy solnej, z drewna, wykonywano aniołki z papieru i innych materiałów oraz choinki z papieru zdobione cekinami itp.

 

W czasie warsztatów przeprowadzono również konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Kartek było bardzo dużo, a każda z nich zasługiwała na nagrodę! Wszystkie prace zostały starannie przygotowane i wyeksponowane w miejscu specjalnie do tego przygotowanym.

Miłym akcentem tego warsztatowego tygodnia były odwiedziny uczniów  Noworudzkiej Szkoły Technicznej, którzy podarowali naszym uczniom słodkie upominki oraz przygotowali cześć świątecznych ozdób.

 

Na koniec piątkowego spotkania pani dyrektor - Ewa Postół – nagrodziła wszystkich uczestników warsztatów słodkościami i przyznała nagrodę dla klasy, która przygotowała najładniejszy stroik.