SZKOLNA WIGILIA
21.12.2017

„Niech przeżywana na nowo Tajemnica Narodzenia Chrystusa będzie źródłem światła i radości oraz mocy i pokoju wraz z nadzieją na Nowy Rok.”

św. Jan Paweł II

21 grudnia 2017 r. w naszej placówce odbyło się przedświąteczne spotkanie uczniów klas i wszystkich pracowników szkoły. Pani dyrektor Ewa Postół złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia oraz podarowała uczniom i uczestnikom zajęć rewalidacyjno – wychowawczych słodkie prezenty w postaci czekolad i ptasiego mleczka.

Obecny na spotkaniu kapelan Domu Pomocy Społecznej ks. Grzegorz Kupczyk wprowadził nas w ten wyjątkowy bożonarodzeniowy czas odczytując Słowo Boże i poświęcając opłatek. Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu. W tle rozbrzmiewały kolędy i piosenki świąteczne. Po pysznym obiedzie i słodkim deserze wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.(…) Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty