ZABAWA MIKOŁAJKOWA
6.12.2017

Ho, ho, ho….. tym Mikołajowym powitaniem rozpoczęła się zabawa 6 grudnia w Niepublicznych Szkołach Specjalnych. Wszystkich przybyłych gości przywitały Pani Dyrektor Szkoły Ewa Postół i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Siostra Agnieszka.

 

W tym roku motywem przewodnim naszej zabawy była „Bajka o 12 miesiącach”. Zła macocha wygoniła w ciemne, zimowe popołudnie do lasu, swoją pasierbicę Zuzię w poszukiwaniu wiosennych kwiatów. Spotkała ona w lesie 12 miesięcy , które grzały się przy ognisku. Postanowiły one pomóc zziębniętej dziewczynce i poprosiły o pomoc Świętego Mikołaja, który sprawił, że zimowa łąka pokryła się pięknymi wiosennymi kwiatami. Szczęśliwa Zuzia napełniała swój koszyk świeżymi kwiatami, pięknie podziękowała i poszła do domu.

Tymi niezwykłymi czarami rozpoczęła się jedyna i niepowtarzalna zabawa w roku. Oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczyli w niej również zaproszeni goście. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych milusińskich. Atrakcjom nie było końca. Każdy z uczniów został obdarowany przez Mikołaja piękną paczką. W trakcie zabawy nasi podopieczni mogli posilić się w słodkim kramiku oraz uczestniczyć w mikołajowych warsztatach. Mikołaj pożegnał wszystkie dzieci i obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim obecnym gościom oraz darczyńcom, którzy nie zapomnieli o naszych uczniach w tak szczególnym dla nich dniu. Dziękujemy: wójt Adriannie Mierzejewskiej, kierownik MOPS w Nowej Rudzie Annie Frankowskiej, radnym Gminy Nowa Ruda Januszowi Ferencowi i Teresie Bazale, kurator Magdalenie Huzar, dowódcy JRG w Nowej Rudzie Rafałowi Chorzewskiemu, policjantowi Markowi Bidzińskiemu oraz Dworowi Górnemu w Nowej Rudzie.