Rok szkolny 2020/2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
czerwiec 2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w naszych szkołach jest już za nami 😊😁. Wielu naszych uczniów, w dniu jutrzejszym wyjeżdża na turnus rehabilitacyjny nad morze ☀️☀️☀️😎😎😎. Nie mogliśmy ich puścić bez uroczystego pożegnania!!! Była tradycyjnie msza święta, występ artystyczny, rozdanie świadectw, dyplomów oraz dużo wzruszeń i łez 🥰🥰🥰. Żegnaliśmy również tych co już na zawsze żegnają mury naszej szkoły. To był wielki zaszczyt móc Was poznać i towarzyszyć wam w procesie kształcenia 👏👏👏. Wszystkim życzymy zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji!!! 😎 Wracajcie cali i zdrowi we wrześniu!😘😘😘.

Konkurs ekologiczny „ZBIERAMY NAKRĘTKI” ♻️🥈♻️
czerwiec 2021
Zajęliśmy  🥈 miejsce w konkursie ekologicznym „ZBIERAMY NAKRĘTKI”zorganizowanym przez NUK.
Gratulujemy uczestnikom i opiekunom naszego koła ekologicznego, dziękujemy za piękne prezenty.
Zachęcamy do dbania o ekologię
 😊💚♻️♻️.
Jerusalema w naszej szkole
czerwiec 2021
Oto pierwszy efekty pracy sekcji tanecznej 💃💃💃😁😁🔥🔥🔥
Ciąg dalszy nastąpi….💃💃💃💃😁🔥
Wycieczka na Kłodzką Górę
czerwiec 2021

Nazywają ją wieżą strachu...Dla nas okazała się wieżą ukazującą naszą wielką siłę i możliwości 💪. Mierząca 30,5 metra stalowa konstrukcja na Kłodzkiej Górze (757 m n.p.m.)w Górach Bardzkich ukazała nam piękne widoki 💚💙🧡. Ale uwierzcie, łatwo nie było 🥵🥵🥵.

Noworudzkim szlakiem DWÓCH WIEŻ
czerwiec 2021

I w końcu można poczuć lato!!😍🌞 
Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na świetną wycieczkę noworudzkim szlakiem "Dwóch Wież ". Trasa bardzo malownicza, nastroje cudowne, takie wtorki to my lubimy!!! 👌👌👌

Drodzy Rodzice i Uczniowie 💚
czerwiec 2021

Dziękujemy za włączenie się, kolejny już raz, w ekologiczne akcje: „Bezpieczna bateria” i „Zbieramy nakrętki.” Poprzez segregacje śmieci inspirujecie swoje dzieci do działań prośrodowiskowych oraz niesiecie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ". W tegorocznej akcje zebraliśmy 30kg baterii i 600kg nakrętek. Za wieloletnie zaangażowanie w zbiórkę nakrętek szczególne podziękowania kierujemy do Państwa: Glazów, Mongiałłów i Łukasików. 👍👍👍💪💪💪

Opiekunowie Koła Ekologicznego ♻️💚💚💚

Moje miasto, moja okolica
czerwiec 2021

Uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym po hasłem „Moje miasto, moja okolica”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na miasto i okolicę, w której mieszkają, budowanie tożsamości lokalnej oraz popularyzacja wartych uwagi obiektów rodzinnych miejscowości.

W hołdzie Janowi Pawłowi II
czerwiec 2021

Nasi laureaci Gminnego Konkursu: „W hołdzie Janowi Pawłowi II” Gratulujemy.👏🙂😀
Dziękujemy.

Dzień Dziecka
31.05 - 1.06.2021

Pierwszego czerwca odbył się Dzień Dziecka dla mieszkańców naszego Domu.
Tego dnia wszyscy przenieśli się do Krainy Słodyczy, gdzie przy dźwiękach skocznej muzyki,
każdy mógł skosztować czegoś dobrego, a następnie oddać się zabawie. 😀🥳💃🍡🍌🍿🍨🍯🍬🍫🧁

Dzień wcześniej bawiły się dzieci przyjezdne.
Były tańce, konkursy, słodki poczęstunek.
Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Dzień Matki
26.05.2021

Takie piękne laurki powstały z okazji Dnia Mamy w starszych klasach.

Najpiękniejsza to jest moja Mama
Dnia 26 maja dzieci z grup rewalidacyjno wychowawczych - II i VIII z wielkim zaangażowaniem wykonały laurki dla Mam.

💝💐💝💐💝💐💝💐💝💐💝💐💝

Z okazji Dnia Mamy życzymy Wam
wszystkiego co najlepsze w życiu i najpiękniejsze,
zdrowia, nieustającej radości,
miłości oraz samych pogodnych dni.

💝💐💝💐💝💐💝💐💝💐💝💐💝

Jedz zdrowo, żyj kolorowo
20.05.2021

Dnia 20 maja 2021 roku uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich wzięli udział w konkursie pt.: „O zdrowym odżywianiu”. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom klas za kreatywność i zaangażowanie. Współpraca wszystkich uczniów okazała się bardzo owocna. W ramach konkursu przygotowano różnorodne prace oraz smaczne i zdrowe potrawy.

BATERIE ZBIERAMY - wspólnie o środowisko dbamy
KOŁO EKOLOGICZNE przypomina, o naszym projekcie zbierania baterii i nakrętek.
Bajka w pudełku
maj 2021

A gdyby tak ulubionych bohaterów bajek zamknąć w niedużych rozmiarów pudełkach i cieszyć nimi oko na co dzień bez konieczności podróży do świata online??? „Bajka w pudełku”, to szkolny konkurs, łączący literaturę ze sztuką plastyczną. Celem było pokazanie scenki, bohatera, bohaterki, bohaterów z ulubionych wierszy, bajek, legend, baśni itd.

BATERIE ZBIERAMY - wspólnie o środowisko dbamy
KOŁO EKOLOGICZNE przypomina, o naszym projekcie zbierania baterii i nakrętek.

M


M

Wiosna w rozkwicie z magnoliami w tle
kwiecień 2021

W ramach działalności naszego koła ekologicznego dzieci i młodzież z naszych szkół jesienią posadziły cebulki tulipanów, żonkili i innych kwiatków. Jest to ich wkład w akcję Pola Nadziei i pomoc dzieciom z Fundacją "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ", które potrzebują szczególnej pomocy. Oto efekty ich pracy. Wiosna w rozkwicie z magnoliami w tle.


M

Międzynarodowy Dzień Ziemi
22.04.2021

W czwartek 22 kwietnia obchodziliśmy w szkole święto naszej planety. Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Z tej okazji nasi uczniowie za pomocą krótkiej prezentacji, wyruszyli w multimedialną podróż. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat naszej planety oraz poznały zasady recyklingu. Podczas zajęć wykonywali ćwiczenia i rozwiązywali zadania dotyczące tematu. Na koniec zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczne i plakaty promujące to święto. Uwieńczeniem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi było sprzątanie świata. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania, dzieci uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.


M


M


M


Międzynarodowy Dzień Lasów
21.03.2021

ŹRÓDŁO: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/lasy-to-droga-do-zdrowia-i-odnowy-miedzynarodowy-dzien-lasow-2021

Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku, ustanowiło dzień 21 marca Międzynarodowym Dniem Lasów. Tego dnia na całym świecie organizowane są akcje mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat lasów i ich problemów. Zachęca się ludzi do sadzenia drzew, sprzątania lasów i do przebywania w nich.

22 marca uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych wzięli udział w przygotowanych zajęciach, których celem było zwrócenie uwagi na znaczenie lasów dla człowieka i całej planety. W omawiany temat wprowadziła uczniów przygotowana prezentacja multimedialna „Dzień lasu”, z której uczniowie dowiedzieli się co to jest las, jakie mamy rodzaje lasów i jak należy zachowywać się w lesie. Omówiono korzyści jakie daje nam las i jak należy o niego dbać. Uczniowie miel możliwość wykonania wielu ciekawych prac plastycznych i technicznych. Chętni mogli sprawdzić swą wiedzę wypełniając test wiedzy o lesie. Klasy wykonały kolorowe plakaty o tematyce zgodnej z omawianym tematem. Na koniec jako podsumowanie naszych ekologicznych działań zasadziliśmy sadzonki drzewek w przyszkolnym ogrodzie.


M


M


Dzień Kobiet
8.03.2021

8 marca z okazji Dnia Kobiet nasi Panowie przeszli po szkole składając życzenia i rozdając upominki wszystkim kobietom. Przygotowali także film z dedykacją dla wszystkich kobiet.


„Na straganie”
marzec 2021

Podczas zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dzieci z grup II i VIII obejrzały teatrzyk sylwetowy na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.


Konkurs plastyczny „Znam swoje prawa”
25.02.2021

Dnia 25 lutego uczniowie Niepublicznych Szkół Specjalnych w Ludwikowicach Kłodzkich wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Znam swoje prawa”. Bardzo dziękujemy naszym uczniom i wychowawcom za zaangażowanie oraz ciekawe i inspirujące pomysły, którymi chcieli się podzielić z innymi.


M


M


Światowy Dzień Chorego
11.02.2021

Światowy Dzień Chorego - 11 lutego. W Niepublicznych Szkołach Spechjalnych nauczyciele z uczniami zaakcentowali ten dzień poprzez oglądanie filmów edukacyjnych, pogadanki i quizy o zdrowiu. W grupach rewalidacyjno-wychowawczych nauczyciele wspólnie z dziećmi wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia „Żyj zdrowo i kolorowo”.


M


Bal karnawałowy
28.01.2021

28 stycznia 2021 roku w naszych szkołach odbył się bal karnawałowy. W tym roku szkolnym uczniowie klas i uczestnicy zajęć w grupach rewalidacyjno-wychowawczych bawili się w swoich salach. Była możliwość uczestnictwa w prostych zabawach ruchowych przy muzyce. Nie zabrakło ulubionych konkursów i tych całkiem nowych. Dzieci mogły wykazać się także zdolnościami plastycznymi ozdabiając maski karnawałowe czy wykonując proste prace plastyczno- techniczne, które stanowiły element dekoracyjny sal. Nie brakowało również ciekawych pomysłów na stroje. Pomieszczenia były przyozdobione materiałami, balonami i innymi ciekawymi elementami zdobniczymi. Dzieci miały też możliwość zapoznania się z różnymi zwyczajami karnawałowymi z różnych regionów świata czy wierszykami. Był to dla wszystkich czas radości.


Laurki na Dzień Babci i Dziadka
21.01.2021

Dnia 21 stycznia dzieci z grup rewalidacyjnych II i VIII z wielkim zaangażowaniem wykonali laurki dla Babci i Dziadka.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia,
nieustającej radości oraz miłości i samych pogodnych dni.


M


M


Niestety w tym roku nie mogliśmy złożyć naszym uczniom osobiście życzeń czy podzielić się opłatkiem. Chcemy im pokazać jak bardzo za nimi tęsknimy i jak mocno o nich myślimy. Dlatego przygotowaliśmy kartki świąteczne. Zyczenia już do nich pędzą.


Konkurs „Mój wymarzony prezent”
grudzień 2020

Uczennice klasy 4a Weronika Baczyńska oraz Weronika Jędrysiak brały udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony prezent”. Konkurs odbył się drogą mailową. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie. Serdecznie dziękujemy za nagrody oraz dyplomy. Uczestniczkom gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.


Konkurs gminny „Kartka Bożonarodzeniowa”
grudzień 2020

Uczennica klasy 4a Weronika Baczyńska zajęła I miejsce w gminnym konkursie plastycznym pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Gmina Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.
Gratulujemy serdecznie wygranej i dziękujemy za zaangażowanie. Życzymy Weronice wielu sukcesów!


M


M


M


M


Konkurs plastyczny z okazji DNIA JEŻA
listopad 2020

Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły, za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji „Dnia jeża”. Na podkreślenie zasługuje poziom wykonania prac, pomysłowość, Wasze zdolności twórcze i duże zaangażowanie. Wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Natomiast szczególne wyróżnienie otrzymuje praca Weroniki Jędrysiak.


M


M


M

Przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych
listopad 2020

„Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami.
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta tych, co rozstali się z nami.”

Hanna Łochocka

Uczniowie z Niepublicznych Szkół Specjalnych wraz z nauczycielami odwiedzili groby wychowanków Domu Pomocy Społecznej i złożyli przygotowane przez siebie stroiki. W ciszy i skupieniu odmówili modlitwę za zmarłych.


M


M

Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2020

14 października – Dzień Edukacji Narodowej - jest dniem szczególnym dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Jest to czas w którym podopieczni mają okazję podziękować swoim wychowawcą za trud i zaangażowanie jakie wkładają w ich wychowanie i nauczanie. Jak co roku w naszych szkołach była to chwila uroczysta, która celebrowaliśmy w gronie swoich kolegów i koleżanek z klasy/grupy rewalidacyjnej. Uczniowie w podzięce dla swoich nauczycieli, pracowników szkoły przygotowali piękne laurki i kartki z życzeniami. Ten dzień by również bardzo szczególny dla pierwszoklasistów – w podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość opiekunom/rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia szkoły. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.


Patronalne Święto Sióstr Franciszkanek
5.10.2020

Dnia 5 października obchodziliśmy Święto Sióstr Franciszkanek. Trudno powiedzieć, co Franciszek pomyślałby o dzisiejszym świecie, ale na pewno chciałby, abyśmy ponad wszystko kochali Boga i potrafili dostrzegać Jego dobro wokół nas. Z tej też okazji uczniowie naszych szkół wykonali laurki i wraz z Dyrektorem szkoły panią Ewą Postół złożyli życzenia naszym drogim Siostrom.


Dzień Chłopaka
30.09.2020

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Ostatniego dnia września wszyscy uczniowie naszych szkół obchodzili Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy otrzymali słodkie upominki oraz moc serdecznych życzeń. Zabawy taneczne, konkursy, wspólne biesiadowanie odbywało się w klasach. Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich uczniów. Dziewczynki wykonały dla chłopców przepiękne laurki. To był bardzo radosny i kolorowy dzień!


Wycieczka do Nadleśnictwa w Jugowie
23.09.2020

23 września uczniowie z klas II, III, IV, V, VIII razem z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa w Jugowie. Razem z Panią leśniczy uczniowie przemierzali ścieżkę edukacyjną pod nazwą „Ekologia w lesie” a długi spacer urozmaicały im ciekawostki opowiadane przez panią Mariolę. Dzieci poznały sposoby dokarmiania zwierząt oraz dowiedziały się dlaczego powinniśmy chronić przyrodę. Wycieczka okazała się doskonałym sposobem do poszerzenia wiedzy uczniów w zakresie podejmowania działań proekologicznych, zapoznanie ze światem przyrody. Podczas spaceru po lesie uczniowie mieli możliwość przywitania się z Panią Jesienią.
Na zakończenie tego wspaniałego spotkania z lasem i jego darami było ognisko z kiełbaską.

Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Jugów za zaproszenie i miło spędzony czas.

Drodzy Rodzice.

Dziękujemy Wam za włączenie się w tegoroczną Akcję Sprzątania Świata przebiegającą pod hasłem „Plastik? Redukuję. Segreguję” mającą zainspirować i zmotywować ludzi do rezygnacji z plastiku gdzie to tylko możliwe oraz do jego prawidłowej segregacji. My wspólnie z Waszymi dziećmi sprzątaliśmy otoczenie szkoły, a Wy ze swoimi dziećmi sprzątaliście swoje najbliższe otoczenie, co pięknie zobrazowaliście zdjęciami. Pamiętajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który musimy zadbać i uczmy tego dzieci.

Organizatorzy: Koło Ekologiczne


Sprzątanie Świata
16-18.09.2020

Już po raz kolejny uczniowie naszych szkół aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. W dniach od 16 do 18.09.2020 roku uczniowie poszczególnych klas i wychowankowie wybranych grup rewalidacyjnych wraz ze swoimi wychowawcami porządkowali teren wokół szkoły oraz najbliższe otoczenie w swojej miejscowości. Wychowawcy rozpoczęli 27 akcję „ Sprzątanie świata” pogadanką w klasach na temat zasad bezpieczeństwa oraz omówieniem głównych celów akcji. Przybliżyli uczniom hasło tegorocznego sprzątania - „Plastik? Rezygnuję.” Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. „Sprzątanie świata” to wspaniała lekcja ucząca dzieci i młodzież poszanowania dla środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Musimy pamiętać, że Ziemia jest naszym wspólnym domem o który każdy na miarę swych możliwości musi zadbać.M
M
M
M
M
M


M